kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Anna Lewandowska promuje sport wśród przedszkolaków
2014/11/18 18:50:00

Dziś ruszył we Wrocławiu pilotażowy program "Mali Wspaniali" poświęcony sportowej aktywizacji przedszkolaków. W konferencji inicjującej akcję wzięła udział Anna Lewandowska, która została ambasadorem Igrzysk The World Games 2017.

Popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i troska o ich długofalowy rozwój – to czołowe założenia akcji „Mali Wspaniali”. W ramach inauguracji o istocie, potencjale i celach programu opowiedzieli: Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, Piotr Przygoński, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, Anna Lewandowska, ambasador The World Games 2017, Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji wrocławskiego Urzędu Miejskiego oraz profesor Andrzej Rokita z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania się studentów AWF, którzy będą z przedszkolakami prowadzić zajęcia sportowe.

1000 dzieci, 20 przedszkoli, 1 cel

Dzięki połączeniu metodyki gier i zabaw z szerzeniem uniwersalnych wartości tkwiących u podstaw sztuk walki, projekt „Mali Wspaniali” stwarza dzieciom warunki do aktywnego spędzania czasu, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jest on jednym z elementów strategii promocji aktywności i zdrowego trybu życia w związku z igrzyskami The World Games 2017, które odbędą się Wrocławiu w 2017 roku. – Choć do Igrzysk pozostały jeszcze prawie trzy lata, już teraz wprowadzamy w życie przedsięwzięcia, które przyniosą wymierne korzyści wrocławskiej społeczności i pozostawią trwały, pozytywny ślad na długo po wydarzeniu – podkreśla Piotr Przygoński. – Pilotażowa edycja „Małych Wspaniałych” to wielomiesięczny cykl zajęć, w których tylko w tym roku szkolnym udział weźmie około 1000 dzieci w wieku 5-6 lat z 20 wrocławskich przedszkoli.

fot. TWG

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu, a poprowadzą je studenci wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego w oparciu o metodykę zaakceptowaną przez Kuratora Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorzy zadbali, aby efektywność pilotażowego etapu tej inicjatywy została miarodajnie oceniona. Cykl zajęć rozpoczyna się i kończy specjalną ankietą przeprowadzoną wśród opiekunów młodych uczestników, a dzieci przejdą testy przedszkolaka, umożliwiające ocenę ich postępów. Podsumowaniem programu „Mali Wspaniali” w roku szkolnym 2014/2015 będzie raport dotyczący stanu sprawności fizycznej dzieci biorących udział w zajęciach. Obecnie program realizowany jest na terenie Wrocławia, jednak w planach jest rozszerzenie go na obszar całego kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki wyraziło już chęć nadania przedsięwzięciu ogólnopolskiego zasięgu, co stanowi znakomity wstęp do dalszych działań w tym kierunku.

Grunt to dobry wzorzec

Niebagatelną rolę w projekcie „Mali Wspaniali” odegra również ambasadorka The World Games 2017 Anna Lewandowska, mistrzyni Świata w karate tradycyjnym. Propagatorka zdrowego stylu życia, która swoją bezkompromisową postawą daje przykład wielu młodym ludziom, będzie aktywnie wspierać promowanie sportu wśród przedszkolaków.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Anna Lewandowska, dziecko, sport


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»