kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Gwiazda „Mody na sukces” nie żyje
2007/1/18 11:20:00

W Los Angeles zmarła Darlene Conley, znana głównie z serialu „Moda na sukces”, w którym wcielała się w postać Sally Spectra. Powodem śmierci 72 – letniej aktorki był rak żołądka – zdiagnozowany zaledwie trzy miesiące temu.

Darlene Conley była głównie aktorką serialową, grała m. in. w „General Hospital”, Days of Our Lives” i „The Young and Restless”. W jej dorobku są także role w takich filmach, jak „Cyrano de Bergerac”, „Żona piekarza” i „Noc iguany” oraz epizody w „Ptakach” i „Dolinie lalek”.

Największą rzeszę fanów aktorka zdobyła dzięki roli Sally Spectra. Wcielała się w nią od 1988 roku i zdobyła dzięki niej sześć nagród amerykańskiego „Soap Opera Digest” oraz dwie nominacje do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki. Producent „Mody na sukces” Bradley P. Bell powiedział o niej: „Bez względu na to, czy grała łajdaczkę, damę, seksownego kociaka, czy komediantkę, błyszczała jak brylant”.

Conley była dwukrotną rozwódką. W chwili śmierci byli przy niej syn, siostry i przyjaciele.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Darlene Conley, Emmy, Moda na sukces, Sally Spectra, serial, telewizja


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»