kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Bądź Światłoczuły - chroń Ziemię
2008/1/13 13:04:10

Największe gwiazdy muzyki wystąpiły w serii koncertów na całym świecie popierając w ten sposób kampanię na rzecz walki z ociepleniem klimatu. Polskie gwiazdy, aktorzy, dziennikarze i podróżnicy byli szybsi i już wcześniej podpisali ekologiczny apel „Bądź Światłoczuły”. Zawiera on trzy krótkie zasady, które stosowane w codziennym życiu przyczyniają się do skutecznej ochrony środowiska.

„Bądź Światoczuły: wyłączaj, zakręcaj, segreguj”. W tym trzypunktowym apelu kryje się podstawowa prawda o ochronie środowiska. Klimat na Ziemi zmienia się i tylko podejmując zdecydowane działania możemy temu zapobiec. „Apelujemy do wszystkich ludzi, żeby oszczędzali energię i wodę oraz segregowali śmieci. Podpisując się pod apelem zwracamy uwagę, że walczymy w ten sposób o przyszłość naszych dzieci i wnuków” - mówi Artur Barciś, aktor teatralny i filmowy.

Apel został wystosowany z inicjatywy firmy Bayer, która wspólnie z UNEP-em od wielu lat prowadzi działania zmierzające do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz promuje postawy proekologiczne i zrównoważony rozwój. Pod apelem swoje podpisy złożyli m.in. Piotr Adamczyk, Artur Barciś, Barbara Bursztynowicz, Agata Buzek, Elżbieta Dzikowska, Ilona Felicjańska, Ewelina Flinta, Piotr Galiński, Marek Kamiński, Jacek Kawalec, Robert Kudelski, Ewa Kuklińska, Agata Młynarska, Beata Pawlikowska, Lidia Popiel, Marcin Prokop, Joanna Racewicz, Katarzyna Trzaskalska, Janusz Tylman, Dorota Wellman, Aleksandra Woźniak.

Podpisany apel został umieszczony na wystawie prac fotograficznych konkursu „Ekologia w Obiektywie” na murach Barbakanu w Warszawie. Problem globalnego ocieplenia jest obecnie jednym z najważniejszych tematów poruszanych w Parlamencie Unii Europejskiej. Był to również jeden z wiodących tematów ostatniego szczytu G8. Jednak nie tylko politycy i przemysł są odpowiedzialni za stan środowiska. Problem globalnego ocieplenia to wyzwanie dla nas wszystkich. Na całym świecie artyści włączyli się do działań na rzecz klimatu.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»