kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Ich Troje z wyrokiem
2007/9/4 11:20:00

Na mocy wyroku łódzkiego sądu okręgowego liderzy zespołu Ich Troje - Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa oraz wytwórnia Universal Music Polska będą musieli zapłacić więźniowi Piotrowi Bogdanowiczowi prawie 70 tys. zł za naruszenie jego praw autorskich.

Sprawa dotyczy bezprawnego - zdaniem Bogdanowicza - wykorzystania fragmentów jego wierszy w tekście piosenki pt. „Jeanny - end of the story”.

W 1998 roku w Zakładzie Karnym w Potulicach odbył się koncert Ich Troje. Po występie Michał Wiśniewski spotkał się z jednym z więźniów, Piotrem Bogdanowiczem, skazanym na karę 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo. Więzień przekazał Wiśniewskiemu swoje wiersze, ale według niego nie było wtedy mowy o możliwości wykorzystania ich w jakikolwiek sposób przez zespół.

W 2001 roku Bogdanowicz usłyszał w radiu utwór „Jeanny - end of the story”, w którym wykorzystano fragmenty jego wierszy. W związku z tym, że Michał Wiśniewski nie odpowiadał na jego listy i telefony, postanowił wystąpić przeciw niemu do sądu.

Sąd w swoim postanowieniu zakazał rozpowszechniania utworów i wprowadzania ich do obrotu oraz zamieszczenie przeprosin w jednym z ogólnopolskich dzienników w jego weekendowym wydaniu.

Michał Wiśniewski broni się twierdząc, że otrzymał maszynopisy z utworami Bogdanowicza wraz z jego zgodą na wykorzystanie ich „jak chce”.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.



Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Ich Troje, Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski, piosenka, sąd, wyrok


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »