kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Nigella Lawson Białą Królową Tima Burtona
2010/2/25 0:20:00

Tim Burton wyznał, że tworząc postać Białej Królowej w adaptacji "Alicji w Krainie Czarów" wzorował się na Nigelli Lawson. Gwiazda brytyjskiego programu o gotowaniu ma specyficzne "szaleństwo w oczach", które Burton chciał oddać na ekranie.


- W Anglii jest pewna śliczna gospodyni programu o gotowaniu, Nigella Lawson - tłumaczy reżyser. - Po cichu wzorowałem na niej postać Białej Królowej. Nigella jest naprawdę piękna, spokojnie sobie gotuje, ale ma w oku taki dziwny błysk. Gdy go dojrzysz, myślisz: "Och, ona musi być trochę szalona". Ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Chyba. Nie wiem.

W ekranizacji "Alicji w Krainie Czarów" Burtona Białą Królową zagrała Anne Hathaway.

Reżyser dodał także, że inspiracją dla postaci złej Czerwonej Królowej była amerykańska miliarderka Leona Helmsley.

"Alicja w Krainie Czarów" zagości w polskich kinach 5 marca. Obok wersji oryginalnej z napisami pojawi się także polska wersja językowa. W roli Białej Królowej wystąpiła Małgorzata Kożuchowska, z kolei postaci Czerwonej Królowej głosu użyczyła Katarzyna Figura.


megafon.pl


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Alicja w Krainie Czarów, Anne Hathaway, Nigella Lawson, Tim Burton


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »