kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Polacy: Socha i Lewandowski to najatrakcyjniejsi celebryci
2014/5/31 12:40:00

Aktorka Małgorzata Socha i piłkarz Robert Lewandowski zostali uznani przez Polaków za osoby najbardziej podziwiane za wygląd – wynika z badania „Zdrowie i uroda” przeprowadzonego przez BBC Lifestyle. Na dalszych miejscach w rankingu znaleźli się Natalia Siwiec i Dorota Rabczewska, a wśród panów Maciej Zakościelny i Jakub Błaszczykowski.

Roberta Lewandowskiego wskazało 19% respondentów, na drugim miejscu uplasował się Maciej Zakościelny (12%), a na trzecim Jakub Błaszczykowski (6%). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Socha z wynikiem 15%, pokonując Natalię Siwiec (13%) i Dorotę Rabczewską (11%).

Okazją do wykonania badania jest rozpoczynający się 2 czerwca na antenie BBC Lifestyle cykl „Zdrowie i uroda”, w ramach którego wyemitowane zostaną programy dokumentalne, wnikliwie analizujące naukowe i psychologiczne aspekty zdrowia i wyglądu. W ankiecie uczestniczyło 800 osób w wieku od 15 do 50 lat.

Badanie pokazało, że ponad połowa Polaków (54%), w tym 64% mężczyzn i 45% kobiet, jest zadowolona ze swojego wyglądu.

Analizując kompleksy związane z ciałem, na pierwsze miejsce wysuwa się tusza: blisko 40% Polaków - w tym 49% kobiet i 29% mężczyzn - uważa, że są za grubi. Największym kompleksem dla ankietowanych okazał się brzuch: zadowolenie z jego wyglądu zadeklarowało tylko 30% kobiet i 38% mężczyzn. Dla ponad jednej czwartej respondentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, problemem jest również wygląd zębów. Blisko 20% pań jest niezadowolonych ze swoich nóg, natomiast dla wielu panów wadą jest niewysportowane ciało — takiej odpowiedzi udzieliło ponad 20% badanych.

Obie płcie podobnie oceniły poszczególne części swojego ciała. Jedynym wyjątkiem okazały się pośladki, które pozytywnie postrzega tylko 57% kobiet i aż 80% mężczyzn. Ponad 70% Polaków 71% kobiet i 78% mężczyzn — deklaruje natomiast zadowolenie z wyglądu własnej twarzy.

Ankietowanych zapytano także, w jaki sposób dbają o swoje zdrowie. Blisko połowa badanych stara się zdrowo odżywiać, a co trzeci systematycznie uprawia sport. Tylko 15% zadeklarowało zażywanie suplementów diety, a operacji plastycznej poddałaby się mniej niż jedna czwarta badanych.

Cykl „Zdrowie i uroda” rozpocznie się w BBC Lifestyle w poniedziałek 2 czerwca o godz. 22:30 emisją godzinnego filmu dokumentalnego Cała prawda o naszej skórze, prezentującego naukowe podstawy pielęgnacji skóry.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Małgorzata Socha, Robert Lewandowski, aktorka, celebryci, gwiazdy


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»